Hemen Randevu Alın!

Size özel fırsatlardan yararlanmak için hemen iletişime geçin

contact

Hemen Randevu Al!

Renkli Diş Telleri Nedir?

Renkli diş telleri görmeye alışkın olduğumuz diş tellerine alternatif olarak dizayn edilen diş telleridir. Genel olarak klasik diş teli mekanizmasından bir farkı yoktur. Sadece bu ürünlerde braket ve lastikler renkli bir görünüm sergiler. Genellikle diş teli görünümünü daha sempatik kılması amacı ile tercih edilen bu ürünler genç ve çocuk hastalar tarafından ilgi görmektedir. Geleneksel olan metal görünümün ortadan kalkması ve renkli görünümün sunmuş olduğu estetik duruş bu ürünün tercih edilme nedenleri arasında bulunur. Kardelen Tıp Merkezi diş kliniğimiz Maltepe’de faaliyet göstermekte olup renkli diş teli uygulaması ile çocukların ve gençlerin sempatik ve estetik bir görünüşe sahip olmasını sağlamaktadır.

Özellikle de okul döneminde olan çocuklar için renkli diş teli geleneksel metal görünüme sahip olan diş tellerine kıyasla daha cazip bir seçenek olmaktadır. Çocuklar sevdikleri renklerde hazırlanmış olan diş tellerine daha sıcak bakmaktadır. Bu neden ile diş teli kullanımı ile gerçekleştirilen tedavi çocuklar için daha eğlenceli ve sempatik bir boyut kazanmış oluyor.

Renkli Diş Tellerinin Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde renkli diş teli oldukça geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Bu neden ile çok sayıda kişinin sevdiği renklerden ödün vermeden seçim yapmasını mümkün hale getirdiğini söyleyebiliriz. Dişin yüzeyinde çok daha enerjik ve canlı bir görünüm sergileyen parlak renkler en sık tercih edilenlerdir. Soft olarak adlandırılan renk tonları çocuklardan daha çok yetişkinler tarafından tercih edilen renkler olmaktadır. Renkli diş telleri birbirinden farklı firmalar tarafından üretilmektedir. Bu neden ile renk tonları da farklılık gösterebiliyor. Bazı markalar sözü edilen ürünlerde daha canlı renk tonlarını kullanırken bazı markalar da renklerin daha açık tonlarını kullanıyor. Bu neden ile tercih edilen rengin koyu ya da canlı olması tercih edilen ürünün markasına bağlı olarak değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Renkli diş tellerinde renk seçimi hasta tarafından tamamen özgürce yapılmaktadır.

Renkli Diş Teli Nasıl Takılır?

Genel olarak bakıldığı zaman renkli diş telinin takılması işleminin geleneksel diş teli takılması işleminden pek bir farkının olmadığını belirtmemiz gerekir. Renkli diş telleri de metal olan diş telleri gibi diş yüzeyine yapıştırılır ve bu biçimde takılması sağlanmaktadır. Renkli diş tellerinin nasıl takıldığına dair aşamaları aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

  • Genel bir diş muayenesi yapıldıktan sonra diş ve çene yapısında bulunan bozukluklar tespit edilir.
  • Hastanın diş çürükleri bulunuyorsa çürük tedavisi uygulanır.
  • Ağız içinden ve dişlerden ölçü alınır.
  • Alınan bu ölçüler göz önüne alınarak diş telleri hazırlanır.
  • Özel bir yapıştırıcı madde kullanılıp hasta tarafından seçilen renkte olan diş telleri dişlere uygulanması yapılır.

Yukarıda saydığımız işlemleri hasta açısından çok konforlu bir süreç eşliğinde tamamlandığını belirtmeliyiz. Diş teli takma işlemi hastaya acı veren bir uygulama değildir. Bu neden ile diş teli takılması işlemi esnasında anestezi uygulanmaz. Yalnızca çürük tedavisi gibi tedavilerden önce müdahale yapılacak olan alanın uyuşturulması gerekir.

Renkli Diş Teli Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Renkli diş teli öncelikle motivasyon açısından avantaj sağlar. Çocukluk döneminde olanlar diş teli tedavisine sıcak bakmak istemiyor. Kliniğimizde takılan renkli diş telleri çocukların bu tedaviye sıcak bakmasına yol açar. Okul döneminde olan çocuklar için bu konu çok daha fazla önem taşır. Yetişkinler açısından da bu önemli bir avantajdır. Diş tellerinin renkli olması kişinin canlı ve enerjik imaj çizmesine olanak sağlar.

Özellikle de çocukların diş doktoru korkusu veya diş tedavisi korkusunun aşılmasına yardımcı olması, renkli diş teli avantajları arasında yer alır. Renkli diş teli kullanmanın herhangi bir ekstra sıkıntı yaşanmadığını da belirtmemiz gerekir. Maltepe’de diş hastanesi arıyor ve renkli diş teli taktırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Renkli diş teli uygulamasının klasik diş tellerinden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Konforlu bir biçimde kullanılabilir. Ayrıca sözü edilen ürünlerin içeriğinde kullanılan maddelerin sağlığa hiçbir zarar vermediğini de belirtmemiz gerekir. Renkli diş tellerinin seçilmesi söz konusu olduğunda da bu konuda herhangi bir endişe yaşanmasına gerek yoktur.

Bunun dışında diş beyazlatma, diş implantı ve daha birçok diş hekimliği ihtiyaçlarınız için Kardelen Tıp Merkezi Ağız ve Diş Sağlığı bölümümüz 7\24 hizmet vermektedir.

renkli-dis-teli

İçindekiler

Randevu Alın!

Size özel fırsatlardan yararlanmak için hemen iletişime geçin

contact

Hemen Randevu Alın!

iletisim

Randevu Talep Formu

Bize bir soru sorun. Tıbbi danışmanımız daha fazla bilgi için en kısa sürede size ulaşacaktır.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
=
Onay kutusu
iletisim-cagri
BUGÜN HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN

bir uzmanla konuşun

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için bazı çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez politikasını inceleyebilirsiniz.