Hemen Randevu Alın!

Size özel fırsatlardan yararlanmak için hemen iletişime geçin

contact

Hemen Randevu Al!

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon diğer epilasyon ve tüy alma çeşitlerinden farklı olarak kalıcı ve sağlıklı olduğu için tercih edilmektedir. Erkek veya kadın fark etmeksizin istenmeyen tüylerden kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan lazer epilasyon klasik tüy alma yöntemlerine göre daha acısızdır. Doğru cihaz ve uzman kişiler tarafından yapıldığında son derece etkili ve zararsız bir işlemdir. 

Uzman kişiler tarafından uygulanacak bölge, cilt rengi ve tipi ve kıl yapısı incelenerek ne tür bir cihaz kullanılacağı seçilir ve lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiye tüylerinden yaklaşık olarak kaç seansta kurtulabileceği bilgisi verilir. Lazer epilasyonun temel amacı tüyü değil, kıl kökünü yok etmektir. Kıl köküne lazer ışınlarının uygulanması ile tüyün gelişimini sağlayan kök hücrenin fonksiyonu kasıtlı bir biçimde bozulur. Bu sayede tüyün tekrar cilt yüzeyinde belirmesinin önüne geçilmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Işınları uyarılması ile elde edilen ışık demeti olan lazer, estetik ve tıbbi gibi birden fazla çok alanda kullanılmaktadır. Psikososyal ve kozmetik bir sorun olan tüylenmenin giderilmesi amacı ile kullanılan lazer epilasyon yaklaşık olarak 25 yıldır uygulanan bir yöntemdir. Vücudun bütün bölgelerinde uygulanan lazer epilasyonda, ilk uygulama yapılmadan evvel minimum 15 gün boyunca tüylere dokunulmamış olması gereklidir. 

Bu sayede hem tüylerin miktarı ve sertliği rahatça gözlemlenebilir hem de lazer epilasyondan alınacak verimliliğin artması hedeflenmektedir. Planlama yapıldıktan hemen sonra uygulama yapılacak olan bölge temizlenmektedir. Kıl tipi ve kıl yoğunluğu, cilt tipi ve cilt rengi gibi ölçütler uzmanlar tarafından incelenir. Daha sonra uygun olan cihaz ile istenilen bölgeye seri atışlar yapılarak uygulama başlar. 

Belirli aralıklar ile işlemin tekrarlanması gereklidir. Lazer epilasyonun amacı kıl kökünün yok edilmesidir. Bu noktada ise lazer ışınlarının oluşturduğu ani ısı, koyu renkli tüyler üzerinde daha fazla etkilidir. 

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Epilasyon aletinin başlığı tarafından cilde atılan ışınlar ile cilt yüzeyi taranır. Kişinin cildine ulaşan ışınlar melanin isimli tüye rengini veren madde tarafından tutulur. Böylelikle lazer tarafından iletilen enerji, tüyün yüzeyinde ısı enerjisine dönüşmektedir. Tüyden tüyün köküne iletilen ısı, çok kısa bir süre içinde kıl kökünün tahrip olmasına neden olur. Kıl kökünde yer alan kök hücrelerin bu biçimde deforme edilmesi ile birlikte kişi, ilgili bölgede bulunan tüylerden sonsuza kadar kurtulmuş olur. 

Lazer Epilasyon Hangi Vücut Bölgelerine Yapılabilir? 

Lazer epilasyon, doğru cihaz kullanıldığı takdirde bütün vücut bölgelerine uygulanabilir. Lazer epilasyonun sıklıkla uygulandığı bölgeler ise;

Koltuk Altı: Hem hijyen hem de estetik kaygı nedeniyle sıklıkla başvurulan koltuk altı lazer epilasyonu kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Koltuk altında bulunan tüyler bir nebze kalın olmasından dolayı epilasyon seansları 4 ila 6 seans arasında son bulmaktadır. 

Bikini Bölgesi: Bikini bölgesi dışında kalan tüylerin lazer epilasyon yardımı ile yok edilmesi olarak tanımlayabileceğimiz bu epilasyon çeşidinde başarı oranı son derece yüksektir. Genellikle 6 seans sonunda kişi bu bölgedeki tüylerinden tamamen kurtulmuş olur. 

Genital Bölge: Genital bölge lazer epilasyon, bu bölgede kalıcı epilasyon tercih eden kişiler tarafından tercih edilir. Bu bölgede bulunan tüylerin kalın ve koyu renkli olması halinde seans süresi 4 ila 6 seans aralığında sürmektedir. Genital bölge lazer epilasyonunda kullanılan lazer ışınları cilt altında yer alan doku ve organlara asla zarar vermez. 

Bacak Bölgesi: Genellikle genetik etmenlerin rol oynadığı bacak bölgesindeki tüylenme, alt bacak olmak üzere üst bacakta da aynı sıklıkta görülebilir. Alanın geniş olmasından dolayı daha uzun süren bacak bölgesi lazer epilasyonu ile bütün bacak tüyleri yok edilebilir. Bu bölgedeki seans süresi ise genel olarak 6 seanstır. 

Kol Bölgesi: Hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilen kol bölgesi lazer epilasyonu, kol bölgesinde tüylerin yapılarındaki farklılıktan dolayı yaklaşık olarak 10 seans sürebilir. Kol bölgesi lazer epilasyonu yaz döneminde uygulanması önerilmemektedir. 

Göğüs Bölgesi: Genellikle erkekler tarafından tercih edilen bu epilasyon çeşidi ile göğüs bölgesinde bulunan tüylerin tamamen alınması ya da seyreltilmesi mümkündür. Bu bölgedeki tüylerin tamamen alınmasında en etkili epilasyon türü Alexandrite lazerdir. 

Sırt Bölgesi: Sırt bölgesi lazer epilasyonu hem estetik hem de sağlık kaygısı ile yapılmaktadır. Genellikle erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bu epilasyon çeşidi sırt bölgesinde meydana gelebilecek kıl dönmelerinin önüne geçmektedir. 

Bıyık Bölgesi: Bıyık bölgesinde bulunan ince tüyler zaman içinde kişinin rahatsız hisse kapılmasına neden olmaktadır. Bu bölgede yer alan tüylerin ince ve açık renkli olması bu bölgede uygulanacak epilasyon süresinin uzamasına neden olabilir. Bıyık bölgesi lazer epilasyonu yaklaşık olarak 10 seans sürebilir. 

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite lazer epilasyon günümüzde en fazla tercih edilen ve talep gören lazer epilasyon yöntemidir. 755 nm boyutundaki lazer enerjisini kıl köküne siyah rengi veren melanin pigmenti üzerinde yoğunlaştırarak kıl kökünün yok edilmesini sağlar. 

Özellikle açık ten rengi olan kişilerde kullanılan ve dünyanın en fazla tercih edilen lazer epilasyon türüdür. Alexandrite epilasyon sayesinde yüksek enerji spesifik olarak kıl kökünün doğurgan kısmına yönlendirilerek kalıcı ve etkili sonuçlar alınması mümkündür. Alexandrite lazer epilasyon uygulaması özellikle açık tenli kişiler ve siyah tüylerde maksimum etki sağlamaktadır. 

Alexandrite Lazer Acıtıyor Mu?

Alexandrite lazer epilasyon uygulaması sırasında -30 °C derece soğuk hava üfleyen epilasyona eşlik etmektedir. Bu sayede de Alexandrite lazer epilasyon sırasında ağrı hissi duyulmamaktadır. Ayrıca deride ısının yaratabileceği deformasyonlardan da korunmuş olursunuz. Soğutucu epilasyon sayesinde Alex lazer ile istenilen enerji seviyelerinde çalışma olanağı bulunur. 

Buz Lazer Nedir?

Buz lazer, lazer epilasyon ve epilasyon uygulamaları arasında en acısız, en hızlı ve en son teknoloji olanıdır. 810 nm dalga boyuna sahip bir diode lazer teknolojisi ile çalışmaktadır. Buz lazer teknolojisi ile sıcak taş masajı rahatlığında ve çok kısa süren seanslar ile uygulama yaptırabilirsiniz. 

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz lazer epilasyonda kullanılan kademeli ısıtma yöntemi ile kıl köklerini etkili bir biçimde tahrip ederken çevresindeki cildin tahriş olmasını önler, ciltte yanık gibi istenmeyen durumların oluşma riskini ortadan kaldırır. Teknolojik aletin uygulama başlığı uygulama alanında adeta ütü yapar gibi sürekli hareket ettirildiği buz lazer epilasyonda kıl kökü kademeli olarak ısıtılmaktadır. 

Kademeli olarak uygulanan ısıtma yöntemi daha yüksek enerji seviyesi kullanılmasına olanak sunduğundan özellikle ince ve açık renkli tüylerde istenen etki sağlanmaktadır. Deyim yerindeyse masaj hissi veren Buz Lazer son derece konforlu bir epilasyon sunmaktadır. Geleneksel olarak kullanılan diğer epilasyon çeşitlerinde oluşan zebra çizgileri gibi istenmeyen durumların oluşmasını engeller. Uygulama sırasında cildi buz gibi soğutan kontak soğutma sistemi sayesinde neredeyse ağrısız bir epilasyon uygulamasına olanak tanır.

Fiyatlar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

buz-lazer

İçindekiler

Randevu Alın!

Size özel yararlanmak için hemen iletişime geçin

contact

Hemen Randevu Alın!

Sıkça Sorulan Sorular

Bize bir soru sorun. Tıbbi danışmanımız daha fazla bilgi için en kısa sürede size ulaşacaktır.

Lazer uygulanan bölgedeki kıl koyu ve kalın ise alınan sonuç daha iyi olur. Çünkü kalın kıl yeterli enerjiyi tutar. Bu sayede de kıl köküne iletilen yüksek ısı kökü daha kuvvetli bir biçimde tahrip etmektedir.

Lazer epilasyonda süre kullanılan cihaza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yeni nesil lazer epilasyon aletlerinde süre oldukça kısalmıştır.

Çoğunlukla 5-6 seans sonuç almak için yeterli bir süredir. Seans aralıkları yüz için yaklaşık olarak 4-5 hafta, vücut için 7-10 hafta gibi bir sürede etkili sonuç alınmaktadır. Gittikçe seans aralıkları açılır.

Solaryuma girdikten sonra lazer epilasyon uygulaması önerilmemektedir. Solaryum yardımı ile bronzlaşmış cilde lazer epilasyon yapabilmek için cilt tonunun açılması beklenmelidir.

Hava soğutma sistemi bulunan Alexandrite lazer epilasyon aletleri göreceli olarak acısızdırlar. Pek çok kişi tarafından rahatlıkla tolere edilebilir.

iletisim

Randevu Talep Formu

Bize bir soru sorun. Tıbbi danışmanımız daha fazla bilgi için en kısa sürede size ulaşacaktır.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
=
Onay kutusu
iletisim-cagri
BUGÜN HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN

bir uzmanla konuşun

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için bazı çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez politikasını inceleyebilirsiniz.