WhatsApp WhatsApp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekimi

Günümüzde insanların karşı karşıya kaldığı kozmetik sorunların başında saç dökülmesi gelmektedir. Saç dökülmesi ya da seyrelmesi erkeklere has bir durum olduğu düşünülse de kadınlar da zaman zaman bu problem ile karşı karşıya kalırlar. Günlük 50 ila 100 tel arasında olan saç dökülmesi normal olarak kabul edilmektedir. Bu sayının üzerinde saç dökülmesi söz konusu ise bir uzmandan destek alınmalıdır. Erkek ya da kadınların yaşadığı saç dökülmesi sorunu saç PRP, saç mezoterapisi gibi çeşitli tedaviler ile azaltılarak önlenebilir. Fakat yoğun dökülme yaşanmış bireylerde kalıcı çözüm olarak saç ekimi operasyonu yapılmalıdır.

saç ekimi

Saç ekimi, saç dökülmesinden dolayı meydana gelen seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözümdür. Saç ekimi operasyonunda hastanın ense bölgesinden sağlıklı ve genetik olarak dökülmeye dayanıklı saç kökleri toplanır. Kellik veya seyrelme oluşan kısımlarda açılan kanallara ekilir. Saç ekimi lokal anestezi alınarak yapılan bir mikro cerrahi operasyonudur. Bu yüzden hastane ortamında ve anestezi doktoru eşliğinde saç ekimi ameliyatı yapılmalıdır. 

Saç ekimi işlemleri 4 temel aşamada gerçekleştirilmektedir. Bunlar;

Saç Ön Hat Çizimi

Saç ekiminde en önemli işlemlerden biri de ön hat çizimidir. Yüzün şekline ve saç yoğunluğuna uygun yapılmalıdır. Bu tasarım, merkezimizde saç ekimi alanında uzman ekiplerimiz kontrolünde lazer aleti kullanılarak yapılmaktadır.

Saç Köklerinin Toplanması

Saç ekimi yaptırmak isteyen hasta hazırlandıktan sonra saç kökleri FUE motoru yardımı ile tek tek toplanır. Bu sırada köklerin zarar görmemesi oldukça önemlidir. Greft adı verilen bu saç köklerinin her biri ortalama 2-3 kıldan oluşmaktadır. 

Kanalların Açılması 

Saç köklerinin yerleştirileceği kanalların bulunduğu bölgeye göre doğru büyüklükte ve derinlikte açılması yapılan işlemin ve saçın çıkma oranını etkiler. Ekilecek olan saç kökünün büyüklüğüne ve uzunluğuna uygun kanal açılmasına oldukça dikkat edilmelidir. Açılan kanalın açısı da en doğal görünümün elde edilebilmesi için iyi ayarlanmalıdır. 

Köklerin Açılan Kanallara Ekilmesi

Son aşama olan köklerin açılan kanallara 40-45 derecelik açı ile teker teker yerleştirilmesidir. Bütün kökler açılan kanallara yerleştirildikten sonra saç ekimi işlemi tamamlanır. 

Saç Ekimi İşleminde Kullanılan Teknikler

Gelişen teknoloji ile beraber günümüzde saç ekimi yöntemleri başarılı bir şekilde uygulanır. Uygulanacak olan yöntem hastanın ihtiyacına ve talebine göre özel olarak seçilmektedir. Hangi yöntemin kullanılacağı hususunda doktor ve hastanın ortak görüşü etkili olmaktadır.

FUE Saç Ekimi

Bütün dünyada saç dökülmesi ve saç kaybı gibi problemlerin kalıcı olarak çözümlenmesinde kullanılan güncel bir tekniktir. Toplamda üç farklı aşamadan oluşan FUE saç ekimi, dökülme yaşanmamış  saçlı bölgeden toplanan saç köklerinin seyrelme yaşanan alana ekilmesi prensibine dayanır. FUE yöntemine kişiler yalnızca 6-8 saatlerini ayırarak kendi kıl kökleri kullanılarak ömür boyu kullanacakları doğal ve sağlıklı saçlara sahip olur. 

Saç ekiminde en güncel teknoloji saç köklerinin mikro motor yardımı ile toplandığı, lokal anestezi yardımı ile yapılan mikro cerrahi işlem olan FUE yöntemidir. Bu yöntem bütün saç ekim tekniklerine temel oluşturur.

Bütün saç ekim yöntemlerinde temel aşamalar aynıdır. Kökler toplanır, kanallar açılır ve toplanan kökler açılan kanallara ekilir. Saç ekimi yöntemlerinin birbirinden ayrıldığı farklılıklar ise kökler toplandığında kullanılan cihaz, kanallar açılırken ve ekim sırasında kullanılan medikal aletlerden kaynaklanmaktadır. Bu farklılıklar nedeni ile saç ekimi tekniklerinin farklı adlandırılmasına yol açmaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi uygulamasında ise, tüm dünyada en çok tercih edilen ve sıklıkla kullanılan FUE yönteminde olduğu gibi kanal açma işleminin oldukça kıymetli bir maden olan safirden üretilmiş olan kalem tipinde olan alet kullanılır. Safir FUE saç ekiminde çelik uçlar yerine safirden yapılmış uçlara sahip olan kalemler kullanılır. Bu sayede iyileşme süresi diğer yöntemlere göre daha kısadır. Saç ekimi yapılan deride daha az doku tahribatı yapar. Daha sık bir ekim yapılmasına olanak sağlar. Safir FUE yönteminde kişiler işlemin ardından konforlu bir iyileşme süreci yaşarlar.  

Tıraşsız Saç Ekimi – (DHI Tekniği)

DHI yöntemi genellikle saçınızın tepe bölgesinde, ön hat bölümünde kısmi dökülmeler veya seyreklik olması durumunda saç ekim operasyonunda kullanılan bir tekniktir.

DHI yönteminde köklerin alındığı yani donör bölge diye adlandırdığımız saçın arka kısmından kökler mikro cerrahi işlem olan FUE yöntemiyle alınır. Doğrudan saç ekimi olarak adlandırılan tıraşsız saç ekimi yönteminde choi adlı medikal kalem kullanılarak kanal açılır ve saç ekim işlemi aynı anda yapılır.

Saç kökleri kısa bir süre için dış ortamda kaldığından dolayı greftlerin sağlıklı kalma ihtimalleri daha yüksektir. Böylece operasyon başarı oranı daha yüksek olmaktadır. DHI yönteminde saç ekim operasyonundan sonra iyileşme hızı çok hızlı olduğundan kişi günlük yaşamına kısa sürede döner.

saç ekimi

Saç PRP Tedavisi

Son senelerde, kişiler vücutlarında beğenmedikleri ya da memnun olmadıkları bölgeleri düzeltmek veya bazı sıkıntılı durumları iyileştirmek için birden fazla yöntem uygulanmaktadır. Saç PRP de bu yöntemlerden biri olmaktadır. Kişi saçlarında dökülme fark ettiğinde geri dönüşü olmayan saç kayıpları yaşanmadan önce uygulanabilecek olan bu yöntem saçların güçlenmesini, gürleşmesini ve sağlıklı bir yapıya ve görünüme sahip olmasını sağlar.

saç prp

Saç PRP yöntemi, kişinin kendi vücudundan kanın alınarak zengin maddeler ile işlem görmesi ve kişinin sorunlu olan saç yapısına enjekte edilmesi ile ortaya çıkan bir yöntemdir. Kişinin vücudundan alınan kan, plazmasının özel bir işlem yardımı ile ayrışması sağlanır. Daha sonra özel işlem görmüş olan kan kişinin sorunlu olan saç diplerine enjekte edilir. İçinde ilaç ya da herhangi bir madde olmayan bu yöntem, tümüyle doğal bir yenileme süreci sağlar. Saç PRP tedavisi sorunlu olan saç bölgelerindeki saçların dökülmesini önler, saç tellerinde kalınlaşma olmasını sağlar, zayıf ve kırılgan olan saçların güçlenmesi için gerekli desteği sağlar.

SAÇ EKİMİ OPERASYON PAKETİ

Saç Ekim Operasyonu ve Sağlık Hizmetleri

 • Ön muayene
 • Doktor gözetiminde VIP klinikte saç ekimi operasyonu
 • Operasyon öncesi kan tahlilleri ve Laboratuvar hizmetleri 
 • Lazer aleti ile ön hat çizimi
 • Özel basınçlı tıbbi cihaz ile lokal anestezi
 • Fue (Follicular Unit Extraction) yöntemi mikro motor ile köklerin uzman ekiplerimiz tarafından alınması
 • Safir uç ile kanal açımı
 • Operasyon sonrası muayene
 • 7/24 Doktor ve Hemşire desteği

Saç Ekim Operasyonu Sonrası

 • Uzman ekiplerimiz tarafında operasyon sonrası ilk saç yıkama
 • Bandajların çıkarılması ve pansuman
 • Medikal destek ve tıbbi paket (Saç bandı, Şapka, Şampuan+ Losyon, Boyun Yastığı, İşlem sonrası ilaçlar)

Transfer Hizmetleri

Havaalanı – Otel ve Otel – Havaalanı Özel Vıp Transfer hizmetleri

transfer

Konaklama Hizmetleri

5 Yıldızlı kliniğe yakın konumdaki anlaşmalı otelimizde İstanbul – Maltepe’de 2-3 gece konaklama, Anadolu Yakası’nın en keyifli lokasyonlarından biri olan Maltepe’de yer alan Burgu Arjaan By Rotana anlaşmalı otelimizin modern bir anlayışla dekore edilen konforlu odalarında, kusursuz deniz ve Prens Adaları manzarası eşliğinde konaklama deneyiminizi unutulmaz bir anıya dönüştürmek için size en uygun odayı seçin ve anın keyfini yaşayın.

konaklama

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler saç ekimi yapabilir?

Yaşa hormonlara ve ailesel kalıtıma bağlı saç dökülmesi yaşayan erkekler, saç ekiminin en sık uygulandığı hasta grubudur. Bu neden ile erkeklerde en sık görülen estetik müdahale saç ekimi olmaktadır.

Saç ekimini kimler yapmalıdır?

Saç ekimi, saç prp ve tıraşsız saç ekim işlemlerini uzman sağlık çalışanları yapmaktadır.

Saç ekimi hangi şartlarda yapılır?

Saç ekim operasyonu cerrahi bir işlem olduğundan dolayı ve oluşabilecek komplikasyonlara karşı hastane ortamında yapılması gerekir.

Saç ekimi için uygun olup olmadığımı nasıl anlarım?

Doktorunuzla yapacağınız görüşme esnasında, saç analizi, dökülme tipi ve verici alan kontrolleri ekip tarafından yapılacak ardından uygun olup olmadığınıza karar verilecektir.

Ekilmesi gereken saç miktarını belirleyen nedir?

Ekilmesi gereken saç miktarı sayısı belli özelliklere bağlı olarak kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Saç dökülmesinin tipi en önemlisidir. Ekilebilecek saç köklerini belirleyen diğer etmenler ise saç rengi, saçın biçimi, saç telinin kalınlığı ve saç dökülmesinin gelecek dönemde devam edip etmeyeceği konusudur.