Hemen Randevu Alın!

Size özel fırsatlardan yararlanmak için hemen iletişime geçin

contact

Hemen Randevu Al!

Ozon Tedavisi Fiyatları Ne Kadar? Kaç Seansta Tedavi Tamamlanır?

Ozon tedavisi fiyatları ne kadar? Ozon tedavisi kaç seansta tamamlanır? Faydaları nelerdir? Bir yan etkisi var mı? Bu soruların cevabı ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edin.

Ozon tedavisi, ozon gazının tıbbi amaçlarla kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Ozon (O3), üç oksijen atomunun bir araya gelmesiyle oluşan bir moleküldür ve doğada ozon tabakası oluşturan gazdır. Tıbbi kullanımda ise özel cihazlar aracılığıyla ozon gazı üretilir ve belirli dozlarda hastanın vücuduna verilir.

Ozon Gazı Nedir?

Ozon (O3), üç oksijen atomunun birleşmesiyle oluşan kimyasal bir bileşiktir. Oksijen (O2) molekülü iki oksijen atomundan oluşurken, ozon molekülü üç oksijen atomundan oluşur. Bu ekstra oksijen atomu ozonu oksijen molekülünden ayıran temel özelliktir.

Ozon gazı, renksiz ve keskin kokulu bir gazdır. Genellikle doğada ozon tabakası oluşturan bileşik olarak bilinir. Atmosferin üst tabakalarında yer alan ozon tabakası, güneşten gelen zararlı ultraviyole (UV) ışınlarını engelleyerek yeryüzündeki canlıların korunmasına yardımcı olur.

Ayrıca, ozonun dezenfekte edici özellikleri nedeniyle su ve havada temizlik amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle su arıtma sistemlerinde, ozon gazı mikroorganizmaları öldürmek ve suyu dezenfekte etmek için kullanılır.

Ozon Tedavisi Ne İşe Yarar?

Ozon Tedavisi Seans Ücreti

Ozon tedavisi, farklı sağlık sorunlarının tedavisi veya semptomların hafifletilmesi amacıyla kullanılan bir alternatif tıp yöntemidir. Bilinen birçok faydalı etkisi vardır. İşte onlardan bazıları:

1- Bağışıklık Sistemi Desteklemesi

Ozon tedavisi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olmak için kullanılır. Vücudunu mikroplara karşı korumak için güçlü bir antioksidan etki yaratır.

2- Ozon Terapisi

Bazı cilt sorunlarının tedavisinde, ozon gazı lokal olarak cilde uygulanabilir. Örneğin, cilt yaralarının iyileşmesi veya cilt enfeksiyonlarının hafifletilmesi amaçlanabilir.

3- Kan Ozon Terapisi

Ozon gazı, özellikle alternatif tıp pratiğinde, hastanın kanına enjekte edilerek kullanılabilir. Bu yöntemin vücuda oksijen taşımasını artırarak hücresel aktiviteyi iyileştirdiği bilinmektedir.

4- Antioksidan Etki

Ozon, hücresel düzeyde antioksidan etki sağlayarak serbest radikallerle savaşır. Hastalıklara karşı korunmanızı sağlar.

5- Romatizmal Sorunlar

Ozon tedavisi, romatoid artrit gibi romatizmal sorunları azaltmak amacıyla uygulanabilmektedir.

6- Kardiyovasküler Sorunlar

Bazı insanlar ozon tedavisini kardiyovasküler sağlık sorunlarının tedavisine veya risk faktörlerinin azaltılmasına yardımcı olmak için kullanmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Ozon Tedavisi Fiyatları 2023

Ozon tedavisinin sıklığı ve dozu, hastalığın türü, mevcut seyri, kişinin ek sağlık sorunları gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Ozon tedavisi, genellikle oksijenle karıştırılarak ve belirli oranlarda kullanılır. Tedavinin uygulama aşamasında ise farklı yöntemler arasından en uygun olanı seçilir. Ozon terapi yöntemleri şunlar şekilde özetlenebilir:

Sistemik Ozon Tedavisi

Sistemik ozon tedavisi, ozonun dolaşım sistemine entegre edilmesini amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde en yaygın kullanılan yöntem, hastadan yaklaşık olarak 50-200 cc arasında kan alınması ve bu kanın tıbbi ozon ile birleştirilerek damar yoluyla geri verilmesidir. Alternatif olarak rektal ve vajinal insuflasyon gibi yöntemler de kullanılarak sistemik ozon tedavisi uygulanabilir. Bu yöntemler özellikle damar yolu kullanımının zor olduğu durumlarda tercih edilir. Sistemik ozon tedavisi, dolaşım yoluyla bağırsak ve karaciğer gibi organlara da etki edebilme avantajına sahiptir.

Lokal Ozon Uygulaması

Lokal uygulamalarda ise ozonun belirli bir dokuya ulaşması amaçlandığı için damar yolu yerine kas, eklem, tendon veya cilt gibi spesifik bölgeler tercih edilir. Bu yöntemde hastadan 2-5 cc arasında kan alınır, tıbbi ozon ile birleştirilir ve elde edilen karışım hedef bölgeye enjekte edilerek tedavi gerçekleştirilir.

Yara ve ülser gibi lezyonların tedavisinde ise torbalama tekniği kullanılabilir. Bu yöntemde lezyon çevresi ozon ile işlenerek tedavi edilir. Bunların yanı sıra, ozon gazının direkt olarak cilt üzerine uygulandığı topikal veya sauna gibi farklı tedavi yöntemleri de mevcuttur. Bununla birlikte uygulanan yöntem ne olursa olsun ozon tedavisi fiyatları herhangi bir farlılık göstermez.

Tedavinin Etkili Olduğu Hastalıklar Hangileri?

Ozon terapisinin faydalı olduğu ve çözüme kavuşturduğu bazı sorunlar şu şekildedir:

  • Enfeksiyonlar: Ozon, antiseptik özelliklere sahip olduğu için yıllarca enfeksiyonları tedavi etmek amacıyla kullanılmıştır. Bu nedenlere her türlü hastalığa karşı vücudunuzda güçlü bir bariyer oluşturur.
  • Kronik Ağrılar: Ozon tedavisi, bazı kronik ağrıların hafifletilmesine yardımcı olur. En azından semptomlarınız hissedilir ölçüde azalır.
  • Eklem Rahatsızlıkları: Ozon, eklem rahatsızlıklarının semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur. Bu tedaviden sonra eklem ağrılarınızdan büyük oranda kurtulmuş olursunuz.
  • Kardiyovasküler Sorunlar: Ozon tedavisi, bazı kardiyovasküler sorunların tedavisine yardımcı olur. Aynı zamanda kalp hastalıklarını önler.
  • Bağışıklık Sistemi Desteklemesi: Ozon tedavisi, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olmaktadır. Özellikle kışa girerken, bağışıklığınızı güçlendirmek için bu terapiyi tercih edebilirsiniz.
  • Cilt Sorunları: Ozon, cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olur. Düzenli seansların ardından cildinizdeki sorunlarda büyük bir iyileşme fark edebilirsiniz.

Ozon Tedavisi Kaç Seans Sonra Etkili Olur?

Ozon Tedavisi Nedir?
Ozon tedavisi fiyatları

Ozon tedavisi en az 5 seans uygulanması gereken bir tedavidir. Yaklaşık olarak 8-10 seans sürer. Fark edilir etkiyi görebilmeniz için minimum 5 seans düzenli olarak terapiyi yaptırmanız gerekir. Ozon tedavisi yaptıranlar genellikle 5. seanstan sonra çok etkili olduğunu bildirmişlerdir. Ozon tedavisi yaptıranların yorumları genellikle bu yönde olmuştur.

Ozon Terapisi Kimler İçin Uygundur?

Ozon; kronik inflamatuar süreçleri içeren diyabet, hiperkolesterolemi, hipertansiyon ve otoimmün hastalıklarına sahip kişilerde uygulanabilen bir tedavi çeşididir. Tedavideki amaç; vücudun fonksiyonlarının olması gerektiği gibi işlemesini sağlamaktır. Tamamlayıcı bir tedavi olarak bilinir. Bu sebeple kişinin varsa mevcut hastalığı için kullandığı medikal tedaviye ek olarak bu tedavi alınmalıdır. Yani, ozon terapisi alınıyor diye esas olan medikal tedavi asla bırakılmamalıdır. Mevcut medikal tedaviye yardımcı olarak ozon tedavisi iyi bir alternatif olarak düşünülebilir.

Ozon Terapisinin Yan Etkisi Var Mı?

Her tedavide olduğu gibi ozon terapisinin de bazı yan etkileri olabilmektedir. Ancak doğru yöntemlerle gerçekleştirilen bir tedavi için yan etki görülme olasılığı oldukça azdır. Bunun ölçülebilmesi için tedavi önce çok küçük dozlarla başlanıp, bir yan etki görülmediği takdirde yavaş yavaş dozu arttırılarak devam ettirilmektedir. Kardelen Tıp Merkezi ozon tedavisi, uzman doktorlarımızın kontrolünde, alanında deneyimli hemşirelerimiz tarafından uygulanmaktadır. Tıp merkezimizde şimdiye kadar hiçbir hastamızda bu tedavi için yan etki belirtisi veya herhangi bir sorun gözlemlenmemiştir.

Ozon Tedavisi Fiyatları 2023

Ozon Tedavisi Fiyat Yorumları

Ozon tedavisi fiyatları, tedavinin türü, uygulama yöntemi, tedavi süresi, bölgenin coğrafi konumu gibi faktörlere göre büyük ölçüde değişebilir. Ayrıca, Devlet Hastanesi ozon tedavisi Fiyatları da oldukça merak edilen konular arasında. Ancak devlet hastaneleri ozon tedavisini karşılamamaktadır. Bu tedavi sigorta kapsamında olan bir tedavi türü değildir. Bu nedenle özel hastanelerden fiyat bakımından bir farkı yoktur. Ozon tedavisi seans ücreti ne kadar sorusunun da ne yazık ki belli bir cevabı yok. Bu, ozon tedavisi yapan hastanelerin hizmet ve fiyat politikasına göre değişmektedir.

Cilde ozon tedavisi fiyatları arasındaki farklılıklar oldukça fazladır. Hastaneden hastaneye değişir. Ancak önemli olan tedavinizi düzenleyen kurumun bilinirliği, kalitesi ve deneyimidir. Ozon tedavisi fiyatları konusunda araştırma yaparken mutlaka bunlara dikkat edin. Maltepe ozon tedavisi kapsamında hizmet veren en köklü sağlık merkezlerinden biri, Kardelen Tıp Merkezi‘dir. Kanıtlanmış başarılarımızla, her hastamıza özel, en kaliteli ve sorunsuz tedaviyi uyguluyoruz.

Sağlık Bakanlığı yönetmeliği gereği tıbbi işlemler hakkında internet üzerinden bilgi verilmesi ve kıyaslama yapılması yasak olduğundan sizinle ozon terapisi fiyatlarını paylaşamıyoruz. Ancak, eğer ozon tedavisi düşünüyorsanız, tıp merkezimiz ile iletişime geçerek kendinize en uygun tarih için randevu alabilir veya ozon tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Hızlı randevu için aşağıda yer alan formu doldurmanızı öneririz. Çağrı merkezimiz, her türlü soru ve görüşlerinizi dinlemek, randevu taleplerinizi oluşturmak için 7/24 hizmet vermektedir.

Ozon Tedavisi Fiyatları

İçindekiler

Randevu Alın!

Size özel fırsatlardan yararlanmak için hemen iletişime geçin

contact

Hemen Randevu Alın!

iletisim

Randevu Talep Formu

Bize bir soru sorun. Tıbbi danışmanımız daha fazla bilgi için en kısa sürede size ulaşacaktır.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
=
Onay kutusu
iletisim-cagri
BUGÜN HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN

bir uzmanla konuşun

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için bazı çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez politikasını inceleyebilirsiniz.